Loading...

Erdvės geometrijos įvadas

Tiesės ir plokštumos erdvėje

UŽDAVINIAI savitikrai

Taisyklingosios keturkampės piramidės pagrindo kraštinės ilgis yra $\:8\:cm\:$, o piramidės aukštinės ilgis – $\:4\:cm\:$. Dvisienio kampo prie piramidės pagrindo dydis lygus

  1. A. $\ 15^{\circ}$
  2. B. $\ 30^{\circ}$
  3. C. $\ 45^{\circ}$
  4. D. $\ 60^{\circ}$

Kubo $\:ABCDA_{1}B_{1}C_{1}D_{1}\:$ briaunos ilgis lygus $\:1\:$. Apskaičiuokite atstumą nuo taško $\:A\:$ iki sienos įstrižainės $\:CD_{1}\:$.

Iš taško $\:A\:$, nutolusio nuo plokštumos $\:6\:cm\:$ atstumu, nubrėžtos dvi pasvirosios $\:AM\:$ ir $\:AK\:$, su plokštuma sudarančios $\:45^{\circ}\:$ kampus. Kampas tarp pasvirųjų projekcijų lygus $\:120^{\circ}\:$. Apskaičiuokite atstumą tarp taškų $\:M\:$ ir $\:K\:$.


Lygūs stačiakampiai $\:ABCD\:$ ir $\:AMND\:$, kurių kraštinių ilgiai yra $\:3\:cm\:$ ir $\:4\:cm\:$, yra plokštumose, kurios sudaro $\:60^{\circ}\:$ kampą. Apskaičiuokite kampo tarp stačiakampio įstrižainių kosinusą.

Per stačiojo trikampio $\:ABC\:$, kurio statiniai yra $\:6\:cm\:$ ir $\:8\:cm\: \left(\angle{C}=90^{\circ} \right)\:$, įžambinę išvesta plokštuma $\:\alpha\:$, sudaranti su trikampio plokštuma $\:30^{\circ}\:$ kampą. Apskaičiuokite atstumą nuo trikampio stataus kampo viršūnės $\:C\:$ iki plokštumos $\:\alpha\:$.