Loading...

Tekstiniai uždaviniai

Judėjimo ir darbo uždaviniai

UŽDAVINIAI savitikrai


Žinoma, kad vienas atsuktas čiaupas pripildo baką per $\:6\:\mathrm{min}\:$, o kitas per – $\:12\:\mathrm{min}\:$. Jei čiaupai bus atsukti $\:1\:\mathrm{min}\:$, tai nepripildyta bako dalis bus lygi

  1. A. $\ \frac{2}{3}$
  2. B. $\ \frac{3}{4}$
  3. C. $\ \frac{1}{2}$
  4. D. $\ \frac{1}{4}$


Sportininkas bėgo pirmyn $\:10\:\mathrm{\frac{m}{s}}\:$ greičiu, atgal (tą pati atstumą) $\:6\:\mathrm{\frac{m}{s}}\:$ greičiu. Vidutinis sportininko greitis lygus

  1. A. $\ 8\:\mathrm{\frac{m}{s}}$
  2. B. $\ 16\:\mathrm{\frac{m}{s}}$
  3. C. $\ 7,5\:\mathrm{\frac{m}{s}}$
  4. D. $\ 4\:\mathrm{\frac{m}{s}}$


Laivas, kurio savasis greitis $\:6\:\mathrm{\frac{km}{h}}\:$, nuplaukia $\:16\:\mathrm{km}\:$ pasroviui ir tiek pat prieš srovę per $\:6\:$ valandas. Raskite upės tėkmės greitį.


Likus $\:70\:\mathrm{km}\:$ iki galinės stoties, traukinys vėlavo $\:10\:\mathrm{min}\:$. Kad laiku atvyktų į galinę stotį, jis padidino greitį $\:10\:\mathrm{\frac{km}{h}}\:$. Kokiu greičiu traukinys važiavo paskutinius $\:70\:\mathrm{km}\:$?


Du darbininkai turėjo atlikti tam tikrą darbą. Keturias dienas jie dirbo drauge, po to, antrasis darbininkas buvo perkeltas į kitą cechą. Kad užbaigtų darbą, pirmasis darbininkas turėjo dirbti dar vieną dieną. Per kiek laiko tą darbą būtų atlikęs kiekvienas darbininkas, dirbdamas atskirai, jei žinoma, kad antrasis darbininkas, dirbdamas vienas, tą darbą atliktų $\:2\:$ dienomis greičiau už pirmąjį?


Lina ir Justė vasarą atostogavo kaime pas senelius. Jos skynė serbentus. Jei Lina ir Justė dirbtų kartu, tai šį darbą atliktų per $\:12\:$ dienų. Jei Lina dirbtų $\:2\:$ dienas, o Justė kitas $\:3\:$ dienas, tai jos atliktų $\:20\%\:$ viso darbo. Per kiek dienų šį darbą galėtų atlikti kiekviena mergaitė, dirbdama atskirai?