Loading...

Tikimybės

KTAS – kombinatorika, tikimybės, atsitiktiniai dydžiai ir statistika

UŽDAVINIAI savitikrai

Draudimo kompanija apskaičiavo, kad vidutiniškai per metus $\:10\:$ klientų iš $\:1000\:$ išmoka visą draudimo sumą, $\:20\:$ – dalinę, kitiems – visai neišmoka. Apskaičiuokite tikimybę, kad atsitiktinai parinktam draudimo kompanijos klientui:

 1. a) buvo išmokėta visa draudimo suma;
 2. b) buvo išmokėta dalinė draudimo suma;
 3. c) buvo išmokėta visa arba dalinė draudimo suma;
 4. d) visai nebuvo mokėta.

Išsiblaškęs įmonės darbuotojas kas rytą stato automobilį trijų aukštų stovėjimo aikštelėje, tačiau, baigęs darbą, nebeprisimena, kuriame aukšte jį paliko, ir automobilio ieško atsitiktinai rinkdamasis aukštus. Antrą kartą į tą patį aukštą jis nebeužeina. Apskaičiuokite tikimybę, kad šis darbuotojas:

 1. a) ir pirmadienį, ir antradienį ras savo automobilį pirmu bandymu;
 2. b) bent vieną dieną per penkių dienų darbo savaitę ras savo automobilį pirmu bandymu.

Metami trys standartiniai šešiasieniai lošimo kauliukai. Kokia tikimybė, kad iškritusių akučių suma bus lygi $\:5\:$?

 1. A. $\ \frac{1}{36}$
 2. B. $\ \frac{1}{25}$
 3. C. $\ \frac{5}{216}$
 4. D. $\ \frac{1}{6}$
 5. E. $\ \frac{1}{20}$

Egzaminui Aistis turi pasirengti atsakyti į 16 klausimų, tačiau pritrūkęs laiko ne į visus klausimus pasirengė atsakyti. Aistis žino, kad per egzaminą bus leidžiama atsitiktinai traukti du klausimus. Jis apskaičiavo, kad tikimybė, jog atsakys į abu ištrauktus klausimus, yra ne mažesnė $\: \frac{7}{8} \:$. Į kelis klausimus Aistis pasirengė atsakyti?

Iš skaitmenų $\:0\:$, $\:1\:$, $\:2\:$, $\:3\:$ atsitiktinai sudaromas keturženklis skaičius, kurio visi skaitmenys skirtingi. Kokia tikimybė, kad šis skaičius dalijasi iš $\:6\:$?

Kolekcininkas dėžutėje turi $\:3\:$ senovines monetas, kuriose yra įspaustas karaliaus atvaizdas: dviejų monetų – tik vienoje pusėje, trečiosios monetos – abiejose pusėse.

 1. 1) Sakykime, šios trys monetos metamos. Kokia tikimybė, kad visos jos atsivers karaliaus atvaizdu?
 2. 2) Berniukas iš kolekcininko dėžutės atsitiktinai išima dvi monetas ir jas meta. Apskaičiuokite tikimybę, kad abi monetos atsivers karaliaus atvaizdu.

Egzaminų uždaviniai

Čia gali peržiūrėti paskutinių 5 metų buvusių egzaminų tikimybių temos uždavinius.